Predare. Învățare. Evaluare.

pentru clasele primare

Asistent educațional digital
citeste mai jos

ȘcoalaIntuitext ofera soluția educațională (web și mobile)
destinată învățării cu plăcere!

Creată de o echipă educațională cu peste 20 de ani de experiență, ȘcoalaIntuitext transformă aventura cunoașterii. Mereu în pas cu tehnologia și mai ales cu nevoile celor implicați în educație: cadre didactice, copii, părinți, ȘcoalaIntuitext demonstrează că învățarea poate fi distractivă.

Colecție bogată de resurse educaționale

827 animații, 68 experimente interactive, 421 jocuri educaționale utile în toate momentele lecției.

Simplu de utilizat

Peste 24.000 de învățatori, dar și peste 50.000 de copii au folosit deja ȘcoalaIntuitext, rapid și simplu, antrenându-și pasiunea pentru cunoaștere.

Totul într-un singur loc

Teme pentru acasă, resurse educaționale digitale, managementul clasei, comunicare rapidă, teste de evaluare și rapoarte.

În plus, funcția de Realitate Augmentată va revoluționa toate activitățile din procesul educațional. Învățarea va fi modernă, captivantă și eficientă! Astfel, printr-o simplă poziționare a telefonului, de către utilizator, peste o anumită pagină dintr-un caiet tipărit, acesta reușeste să transfere digital exercițiile selectate.

avantaje pentru profesori

AVANTAJE

PENTRU ÎNVĂȚĂTORI

• sute de resurse video pentru clasele I-IV (filme de predare cu explicații clare, pe înțelesul copiilor, jocuri de exersare), avizate MEN, în care veți regăsi 100% programa școlară pentru clasele I-IV;
  • managementul personalizat al clasei și al temelor (alocare, corectare și notare);
  • o bună relaționare și comunicare între profesor-clasă, elevi-elevi, profesor-elev.
avantaje pentru elevi

AVANTAJE

PENTRU ELEVI

• acces la resurse personalizate, trimise de învățătorul tău, pentru ca învățarea să te ajute să progresezi;
  • posibilitatea de a comunica direct cu membrii clasei tale;
  • acces rapid la tema și la indicațiile oferite de învățător;
  • posibilitatea de a oferi feedback învățătorului cu privire la dificultățile întâmpinate.
Descarcă

Descărcați aplicația pentru a trece la nivelul următor în predare, învățare și evaluare!

Asistentul Educațional Digital