Ce vei găsi pe scoalaintuitext.ro?

Petrea ANDREI
Insula Clubul Istetilor

Este nouă. Este interesantă. Captivantă pentru elevi, părinți și cadre didactice. Este Scoala INTUITEXT. Devino și tu fanul ei.

De la jocuri până la experimente am pregătit o distracție educativă care va surâde chiar celor mai mofturoși pitici.

1. Activități destinate învățării – am avut grijă să respectăm programa școlară și am structurat conținutul pentru cele două discipline fundamentale: Comunicare în limba română și Matematică și explorarea mediului:

* Jocuri educaționale
* Animații de predare
* Experimente interactive
* Teste de evaluare

Știați că:

– am pregătit pentru elevii de clasa I – 152 resurse

* 80 pentru comunicare în limba română
* 72 matematică și explorarea mediului

– am pregătit clasa a II-a – 116 resurse

* 59 pentru comunicare în limba română
* 57 matematică și explorarea mediului

1. Activități destinate unei altfel de învățări, cea care ține cont de abilitățile necesare reușitei pe termen lung:

* Jocuri istețe pentru copii isteți – pentru exersarea capacității de memorare, a focusului atenției și pentru dezvoltarea unei gândirii logice și flexibile
* Activități menite să trezească interesul și curiozitatea față de lumea în care trăim (Curiozități)

În plus, părintele va avea zona sa specială: tot ce face copilul la Școala Intuitext se transformă în rapoarte detaliate – va vedea astfel performanța și progresul lui, punctajele obținute, activitățile preferate.

Este minunat la www.ScoalaIntuitext.ro.

Nu uita sa dai share:Share on Facebook
0Share on Google+
0Tweet about this on Twitter