Declarațiile unei mame despre Școala Intuitext

-sau cum ne bucurăm când facem copiii fericiți-     De curând, am descoperit că una dintre mamele care au avut încredere în noi, echipa Școala Intuitext, a ales să împărtășească experiența băiețelului ei cu produsul nostru. În cadrul acestei mărturisiri emoționante tocmai prin sinceritate și naturalețe, Camelia Drăcsineanu a povestit cum a aflat despre … Continuă lectura „Declarațiile unei mame despre Școala Intuitext”

Interviu cu Iulia Dragan – II

Interviu Iulia Drăgan (profesor pentru învățământul primar, Școala Gimnazială Nr. 96 București) – partea a 2-a    Noi, cadrele didactice trebuie să eliminăm conservatorismul, care încă ne mai încearcă, și să privim înainte spre metode interactive de predare, specifice erei digitale.    Se vorbește adesea despre importanța jocului în învățare. Dvs. cum îmbinați ludicul cu educația … Continuă lectura „Interviu cu Iulia Dragan – II”

Interviu cu Iulia Dragan

Interviu cu Iulia Dragan (profesor pentru învățământul primar, Școala Gimnazială Nr. 96 București)   „Exemplul personal al cadrului didactic este modelul pe care orice copil îl are în față zilnic“   Emoțiile părinților atunci când copiii lor încep școala, nerăbdarea copiilor de a trece într-o nouă etapă sau speranța cadrelor didactice că vor forma o nouă … Continuă lectura „Interviu cu Iulia Dragan”