ScoalaIntuitext-Asistentul educțional în predare, învățare și evaluare!

Anca

Timpul trece cu repeziciune atunci când un cadru didactic pregătește lecțiile de a doua zi.

Procesul pregătirii lecțiilor este de multe ori solicitant și anevoios:

• implică o documentare complexă
  • cere timp
  • presupune un nivel constant și ridicat de energie, pasiune, implicare…

ceea ce conduce la nevoia de a avea un asistent educațional care să ajute în organizarea didactică, ridicând nivelul performanțelor școlare.

Beneficiile utilizării platformei ScoalaIntuitext:

Ca profesor dedicat acestei meserii, cu siguranță, ai pasiune și implicare, însă, timpul este același pentru toată lumea și, parcă, din ce în ce mai plin de activități.

Beneficiile pe care le ai ca învățător folosind asistentul educațional ScoalaIntuitext:
  • poți crea planul lecției mai rapid, mai captivant!
  • orele sunt interesante, cu un conținut și mai atrăgător pentru elevi. Filme, jocuri educaționale, provocări… toate pot transmite informația educațională, inclusă sub forma unor mici fragmente în oră.
  • respecți programa școlară și, în același timp, urmărești obiectivele profesionale înalte pe care le ai împreună cu clasa.
  • beneficiezi de un flux rapid de alocare – corectare – notare teme.
  • ai o evidență clară a nivelului clasei/per elev dată de rapoarte moderne și ușor de interpretat.
  • ai la îndemână Ghidul Învățătorului cu planificare și proiectare, fișe de lucru.

ScoalaIntuitext te însoțește în această călătorie și te ajută să  treci la nivelul următor în predare, învățare și evaluare!