ScoalaIntuitext.ro susține Conferințele Bookland Evolution

Tinerii de azi vor să fie mai buni în fiecare zi

Claudia Cojocea - Editor
ScoalaIntuitext.ro susține Conferințele Bookland Evolution
ScoalaIntuitext.ro susține Conferințele Bookland Evolution

Cine le insuflă tinerilor dorinţa de a ‚face ceva’ cu viaţa lor? Cine le asigură acele momente revelatorii, care le ghidează apoi paşii înspre obiectivele personale şi profesionale care li se ‚potrivesc’ cu adevărat? Răspunsurile vin în această ordine: familia, prietenii, şcoala, mass media.

Ȋnsă, oare, e suficient să fii ancorat/ă în cele ‚4 cercuri’? Cum ar fi să primeşti nemijlocit sfatul (şi poate chiar mentoratul) unui om de succes, pe care-l admiri, dar pe care nu ai avut încă şansa să-l întâlneşti faţă în faţă?

 Cu această ‚ofertă’ vin Conferințele BookLand Evolution, care străbat anual 23 oraşe, reunind tinerii şi personalităţile marcante, care-i încurajează & motivează prin exemplu personal să facă alegerile potrivite în viaţă, povestindu-le despre provocările care-i aşteaptă dar care nu trebuie să-i oprească din a-şi urma vocaţia!

Cel mai amplu proiect educaţional, prin cele ~115 zile de conferinţă, oferă liceenilor şi studenţilor o oportunitate excelentă de dezvoltare prin discuţii libere, bazate pe experienţă personală şi interacţiune directă cu profesionişti consacraţi.

A 5a ediţie a Conferințelor BookLand Evolution îşi redeschide porţile pentru tinerii din București la Universitatea din București – Facultatea de Istorie (amfiteatrul N. Iorga – etajul 1).

De luni până vineri (17-21 Septembrie’18), în intervalul orar 14:00–16:00, vor urca pe scenă 15 personalități  pregătite să raspundă la toate întrebările: Dani Oțil, Ana Morodan, Mirela Bucovicean, Gabriela Ralea, Mihaela Tatu, Luminița Vîlcea, Horia Vîrlan, Ana Maria Negrilă, Vasile Calofir, Marian Coman, Laura Riteș, Andrei Șora, Jessica Zamfir, Simona Popa și Ionuț Riteș.

Intrarea este LIBERĂ!

www.book-land.ro/conferinte

Parteneri:  Deutsche Leasing, Asevi, Ipso Agricultură, F64, Di Bas, NTT Data, Giusto, IntegralEdu, ConsulTeam Expert, GMP Group, Filip Spedition, Digital Grafix Grup, Lampart, Paflora, Maleo, Tractor Proiect Comerţ, Lugera – The People Republic, Nikon, Cumpăna, Siveco, Magic FM, România Liberă, Revista Cariere, Eva.ro, Ziare.com, Bookblog.ro, OrdineaZilei.ro, IQool, edu-news.ro, UrbanKid, Didactic.ro, ScoalaIntuitext.ro, ExamenulTau.ro, Intuitext.ro, SuntParinte.ro, Olimpiade.ro, Universitatea din București – Facultatea de Istorie.

 Despre BookLand: a luat naștere în 2011 ca prim târg urban de carte la mall. S-a dezvoltat rapid într-o caravană națională, vizitând timp de trei ani peste 40 oraşe. Librăria online www.book-land.ro şi Tabăra Coolturală BookLand au devenit extensii naturale ale brandului iar seria de Conferințe BookLand Evolution alături de platforma www.inPractică.ro îi completează abordarea social-educațională asumată.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *