Școlile sunt închise săptămâna aceasta!

Cum îți ajuți copilul să nu rămână în urmă cu materia

Scolile sunt inchise. Cand stau acasa, copiii invata prin joc!

Chiar dacă școlile sunt închise din cauza frigului și a ninsorii în București și în alte câteva județe din țară, elevii din clasele primare rămân la fel de curioși și dornici de cunoaștere.

CUM SĂ NU UITE MATERIA DE LA ȘCOALĂ?

Când stau acasa, copiii învață prin joc! Astfel, elevii din clasele I-III repetă în mod plăcut prin jocuri logice sau filmulețe explicative tot ce le-a predat învățătoarea la clasă până acum și exersează lecțiile la toate disciplinele.

Cu site-ul educațional Școala Intuitext, copiii…

Își antrenează atenția și perspicacitatea descoperind contra-timp elemente identice.

TESTEAZĂ

Află curiozități, cum ar fi faptul că la naștere puii de balenă albastră cântăresc cât un hipopotam adult.

DESCOPERĂ

Înțeleg fenomenele naturii participând virtual la experimente de laborator, așa cum este cel cu soarele, lupa și o bucată de hârtie.

EXPERIMENTEAZĂ

Prin joc, elevii din clasele primare învață mult la ușor. Numeroși copii și-au îmbunătățit deja rezultatele școlare cu ajutorul site-ului educațional Școala Intuitext, AVIZAT de Ministerul Educației datorită resurselor educaționale deosebite concepute de specialiștii Intuitext în educație.

Așadar, lasă-ți copilul să se bucure de aventura cunoașterii. El știe că se joacă, tu știi că învață!